fbpx

10 üllatavat fakti tsingi kohta

Tsink on oluline mikroelement, mis on oluline kasvu, arengu ja immuunfunktsiooni säilitamise jaoks. Selle mõju jõuab kõikidesse organitesse ja rakutüüpidesse, moodustades ligikaudu 10% kõikidest ininorganismis olevatest valgulistest ühenditest ning hõlmates sadu olulisi ensüüme. Tsink on vajalik enam kui 300 ensüümi toimimiseks, mis aitavad kaasa ainevahetusele, seedimisele, närvide talitlusele ja paljudele muudele protsessidele. Lisaks on see kriitilise tähtsusega immuunrakkude arenguks ja toimimiseks.

Kiudained kui tugeva tervise alustala

Kiudained on tervisliku toitumise võtmekomponent, mida sageli alahinnatakse, kuid millel on tervise seisukohalt oluline roll. Kas teadsid, et kiudainete tarbimise suurendamine iga päev kahe portsjoni täisteratoodete võrra võib vähendada II tüüpi diabeedi riski kuni 21%*?
Mis need kiudained siis täpsemalt on, miks me neid vajame ja kust neid saame?

Siguriinuliin – mis see on ja kuidas see mõjub seedimisele?

Inuliin on lahustuv kiudaine, mida leidub paljudes taimedes. Enim on inuliini küll sigurijuures, kuid nime on ta endale saanud hoopis aedvaagilt (Inula helenium). Keemiliselt on tegemist fruktaaniga (fruktoosi molekulide polümeer ehk palju fruktoosi molekule on omavahel seotud), mis aitab kaasa ainevahetuse korrastamisele. Inuliini ei lagundata peensooles, vaid see on toiduks jämesooles elavatele bakteritele. Nimelt toimib inuliin meie soolestikule prebiootikumina ehk soodustab soolestikus tervisele kasulike bakterite kasvu ning soodustab mikroobikoosluse tasakaalu taastamist. Soolestikus elavad bakterid muudavad inuliini lagundamise käigus lihtsuhkruteks ja sealt edasi lühikese ahelaga rasvhapeteks, mis toidavad ja kaitsevad käärsoole epiteelirakke ja pakuvad mitmesuguseid muid tervisele kasulikke toimeid.

Antioksüdandid: miks need on tervise jaoks hädavajalikud?

Antioksüdandid on organismi üks tähtsamaid kaitsemehhanisme vabade radikaalide kahjuliku mõju vastu. Vabad radikaalid on ühendid, mis võivad kahjustada organismis toimuvaid protsesse, kui nende tase kehas tõuseb liiga kõrgeks. Vabade radikaalide liig on seotud mitme haigusega, sealhulgas diabeedi, südamehaiguste ja vähiga. Antioksüdandid on aga ained, mis kaitsevad meie organismi krooniliste haiguste tekke eest.

Asendamatud toidulisandid, mida reisile kaasa võtta

Suvi on reisimise aeg ja reisidel läheb sageli tavapärasest rütmist ja rutiinist välja meie toitumine ja füüsiline aktiivsus. Olenevalt sihtkohast võib ka toit olla täiesti teistsugune ja sellega kaasneb oht kõhuhädade tekkeks. Selleks, et kauaoodatud puhkus ei oleks rikutud ootamatute tervisemurede tõttu soovitame läbi mõelda milliseid toidulisandeid tasuks reisile kaasa võtta. Siin on sulle nimekiri asendamatutest toidulisanditest, mida soovitame kindlasti endaga reisikohvrisse kaasa pakkida.

Teejuht dieetide maailmas

Suvekuude lähenedes võtavad paljud ette kaalulangetusteekonna, mis kujuneb nii mõnegi jaoks vaevarikkaks ja konarlikuks. Esimene mõte, mis reeglina tekib, on see, et kaalust alla võtmiseks peab vähem sööma. Mõned otsivad aga infot populaarsemate dieetide kohta ning hakkavad neid järgemööda läbi katsetama. Annamegi siinkohal ülevaate populaarsematest dieetidest ja analüüsime läbi nende plussid ja miinused.

nutrislim blogi

NutriSlim ja glükomannaan

NutriSlimis on kasutatud Rivière’i titaanjuure 18:1 ekstrakti. See tähendab, et võrreldes droogi ehk kuivatatud taimega on ekstrakt 18 korda tugevam. Teisisõnu tuleb ekstrakti manustada koguseliselt vähem, et saaks kätte samaväärse kuivatatud taime koguse.  Seega tuleb manustada korraga mitme kapsli asemel üks. Lisaks Rivière’i titaanjuures sisalduvale glükomannaanile on kapslisse juurde pandud veel akaatsiakiudusid, mis omavad kiudainele sarnaseid ülesandeid ning lisaks ka positiivset prebiootilist toimet seedesüsteemile. 

seedimine

5 nippi toitumisterapeudilt seedeprobleemide leevendamiseks

Seedeprobleemid võivad tekkida ootamatutel hetkedel. Sellised mured nagu kõhupuhitus, raskustunne, valu ja kinnisus on tuttavad tunded paljudele. Statistika aga näitab, et naistel on antud sümptomid sagedasemad kui meestel. Naistel võivad seedeprobleemid võimenduda menstruatsiooni või menopausi ajal. Mõni mure võib küll viidata tõsisemale haigusele, kuid enamikel juhtudel on ebamugavuste leevendamiseks võimalik midagi ise ära teha. Toitumisterapeut Diana Zintšenkot jagab sulle 5 headnippi, mida teha seedeprobleemide leevendamiseks.

Liitu uudiskirjaga
Liitu uudiskirjaga ja saad 10% soodustust esimeselt ostult!
0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi