fbpx

Siguriinuliin – mis see on ja kuidas see mõjub seedimisele?

Inuliin on lahustuv kiudaine, mida leidub paljudes taimedes. Enim on inuliini küll sigurijuures, kuid nime on ta endale saanud hoopis aedvaagilt (Inula helenium). Keemiliselt on tegemist fruktaaniga (fruktoosi molekulide polümeer ehk palju fruktoosi molekule on omavahel seotud), mis aitab kaasa ainevahetuse korrastamisele. Inuliini ei lagundata peensooles, vaid see on toiduks jämesooles elavatele bakteritele. Nimelt toimib inuliin meie soolestikule prebiootikumina ehk soodustab soolestikus tervisele kasulike bakterite kasvu ning soodustab mikroobikoosluse tasakaalu taastamist. Soolestikus elavad bakterid muudavad inuliini lagundamise käigus lihtsuhkruteks ja sealt edasi lühikese ahelaga rasvhapeteks, mis toidavad ja kaitsevad käärsoole epiteelirakke ja pakuvad mitmesuguseid muid tervisele kasulikke toimeid.

Antioksüdandid: miks need on tervise jaoks hädavajalikud?

Antioksüdandid on organismi üks tähtsamaid kaitsemehhanisme vabade radikaalide kahjuliku mõju vastu. Vabad radikaalid on ühendid, mis võivad kahjustada organismis toimuvaid protsesse, kui nende tase kehas tõuseb liiga kõrgeks. Vabade radikaalide liig on seotud mitme haigusega, sealhulgas diabeedi, südamehaiguste ja vähiga. Antioksüdandid on aga ained, mis kaitsevad meie organismi krooniliste haiguste tekke eest.

Asendamatud toidulisandid, mida reisile kaasa võtta

Suvi on reisimise aeg ja reisidel läheb sageli tavapärasest rütmist ja rutiinist välja meie toitumine ja füüsiline aktiivsus. Olenevalt sihtkohast võib ka toit olla täiesti teistsugune ja sellega kaasneb oht kõhuhädade tekkeks. Selleks, et kauaoodatud puhkus ei oleks rikutud ootamatute tervisemurede tõttu soovitame läbi mõelda milliseid toidulisandeid tasuks reisile kaasa võtta. Siin on sulle nimekiri asendamatutest toidulisanditest, mida soovitame kindlasti endaga reisikohvrisse kaasa pakkida.

Teejuht dieetide maailmas

Suvekuude lähenedes võtavad paljud ette kaalulangetusteekonna, mis kujuneb nii mõnegi jaoks vaevarikkaks ja konarlikuks. Esimene mõte, mis reeglina tekib, on see, et kaalust alla võtmiseks peab vähem sööma. Mõned otsivad aga infot populaarsemate dieetide kohta ning hakkavad neid järgemööda läbi katsetama. Annamegi siinkohal ülevaate populaarsematest dieetidest ja analüüsime läbi nende plussid ja miinused.

nutrislim blogi

NutriSlim ja glükomannaan

NutriSlimis on kasutatud Rivière’i titaanjuure 18:1 ekstrakti. See tähendab, et võrreldes droogi ehk kuivatatud taimega on ekstrakt 18 korda tugevam. Teisisõnu tuleb ekstrakti manustada koguseliselt vähem, et saaks kätte samaväärse kuivatatud taime koguse.  Seega tuleb manustada korraga mitme kapsli asemel üks. Lisaks Rivière’i titaanjuures sisalduvale glükomannaanile on kapslisse juurde pandud veel akaatsiakiudusid, mis omavad kiudainele sarnaseid ülesandeid ning lisaks ka positiivset prebiootilist toimet seedesüsteemile. 

seedimine

5 nippi toitumisterapeudilt seedeprobleemide leevendamiseks

Seedeprobleemid võivad tekkida ootamatutel hetkedel. Sellised mured nagu kõhupuhitus, raskustunne, valu ja kinnisus on tuttavad tunded paljudele. Statistika aga näitab, et naistel on antud sümptomid sagedasemad kui meestel. Naistel võivad seedeprobleemid võimenduda menstruatsiooni või menopausi ajal. Mõni mure võib küll viidata tõsisemale haigusele, kuid enamikel juhtudel on ebamugavuste leevendamiseks võimalik midagi ise ära teha. Toitumisterapeut Diana Zintšenkot jagab sulle 5 headnippi, mida teha seedeprobleemide leevendamiseks.

skincare

Terve naha saladus külmades talvetingimustes

Esimene samm talvise nahahoolduse juures on niisutamine. Külm õhk võib kiskuda nahalt niiskuse, seega on oluline kasutada rikkalikku niisutajat. Vali toode, mis sisaldab hüaluroonhapet või glütseriini, et lukustada niiskus ja hoida nahk elastne. Pea meeles, et nahka on vaja niisutada iga kord, kui pesed oma nägu, käsi või keha, sest pestes eemaldate nahalt selle looduslikud õlise kaitsekihi.

Kuidas toetada oma seedimist jõuluperioodil?

Käes on pühadehooaeg ja sellega kaasnevad toredad pidulikud koosviibimised, maitsvad pidusöögid ja paraku sageli ka seedevaevused. Jõulude sünonüümiks on mõnusad pühadeaegsed söögid, näiteks nagu seapraad hapukapsaga või verivorstid, samuti piparkoogid ja muud maiustused, kuid see ei tähenda, et seedesüsteem peaks kannatama. Selles blogiartiklis jagame praktilisi nõuandeid, kuidas on seedimist võimalik pühadeperioodil toetada, võimaldades täiel rinnal nautida pidustusi.

Mis on biotiin?

Biotiin on vesilahustuv vitamiin, mida leidub nii taimsetes kui ka loomsetes produktides. Seda tuntakse ka veel H- ning B7-vitamiini nime all. Inimkehas on olemas biotiini varu 2-7 nädalaks. Inimkeha ise ei ole küll suuteline biotiini tootma, kuid meie endi soolemikrofloora teeb seda osaliselt. Bakterite poolt toodetud biotiinist imendub umbes 10%, mistõttu tuleb saada enamik vitamiinist ikkagi tervislikust ja tasakaalustatud toidust. Tegemist on karboksülaaside koensüümiga, mistõttu osaleb biotiin rasvhapete, aminohapete ning süsivesikute (glükoosi) sünteesis. Samuti on biotiin vajalik ka foolhappe, B12-vitamiini ning pantoteenhappe metabolismis.

Registreeri ennast osalejaks!
0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi