fbpx

Toitumisnõustamine kogu perele

Käisin hiljuti külas ühel toredal perel Harjumaal. Pereisa tegi abikaasale naistepäevakingituse ja kutsus mind toitumisnõustajana külla, et kogu pere toitumisharjumused üle vaadata. Peres kasvas ka I-tüübi diabeedi diagnoosiga lasteaialaps. Vastuvõtt oli soe ja poolteisttundi läks lennates. Vaatasime üle osad toiduained ja kogu pere toitumisharjumused vastavat nende võimalustele ja vajadustele lähtudes tasakaalustatud toitumise põhimõtetest. Kuigi antud …

Toitumisnõustamine kogu perele Loe edasi »

Foolhape

Foolhape ehk B9-vitamiin on folaadi sünteetiline vorm. Tegemist on vesilahustuva B-vitamiiniga, mida keha vajab igapäevaselt.

C-vitamiin

C-vitamiini on vaja hea tervise hoidmise eesmärgil. See on vees lahustuv antioksüdant, mis osaleb erinevates ainevahetusprotsessides ja suurendab organismi stressitaluvust. Askorbiinhappe väärtus seisneb ka selles, et see pikendab naha ja juuste noorust ja ilu.

B-vitamiini puudus

B-vitamiinist tuleb rääkida tegelikult mitmuses: B-grupi vitamiinidest. Osa neist on teada pigem numbri järgi – B1, B2, B3, B5, B6 ja B12; osa aga tuntakse nimetuse järgi, nagu biotiin (B7) ja folaadid (B9).

Magneesium toidus

MAGNEESIUM TOIDUS

Magneesium reguleerib meie kehas paljusid biokeemilisi ja füsioloogilisi protsesse. Seetõttu on oluline teada, mis toiduained sisaldavad magneesiumit, et meie süsivesikute, rasvade ja aminohapete ainevahetus toimiksid normaalselt.

Kene Vernik

Milles seisneb unenõustamine?

Kuna uni on inimese põhivajadus, mõjutab see tugevasti elukvaliteeti. Seetõttu on tähtis pöörata unele eritähelepanu. Unest ja uneprobleemidest vestlesime Kene Vernikuga, kes on unemeditsiini valdkonnas töötanud 12 aastat.

Mis on oomega-3-rasvhapped?

Oomega-3 on polüküllastumata rasvhape, mille struktuuris esinevad kaksiksidemed. Rasvhappe nimetuses olev number näitab esimese küllastumata sideme asukohta, kui alustada lugemist süsinikahela lõpust, metüülrühmapoolsest otsast. Kolm peamist oomega-3-rasvhapet on alfa-linoleenhape (ALA), eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).

Liitu uudiskirjaga
ning saadame sulle 10 nippi, millega saad tagada endale parima unekvaliteedi. Lisaks saad 10% soodustust esimeselt ostult!
0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi